jump to navigation

Yaralı Yürek 1. Bölüm Dizi Özeti Şubat 9, 2007

Posted by yaraliyurek in Yaralı Yürek.
trackback

YARALI YÜREK  1. Bölüm

Bulut, yıllar sonra üniversite eğitimini tamamlayıp doğduğu kasabaya savcı olarak döner. Ailesi onu büyük bir sevinçle karşılar. Öte yanda, çocukluk aşkı Beyaz, babası öldükten sonra annesiyle birlikte Tahir ağanın konağında hizmetçi olarak çalıştırılmaktadır. Beyaz, Bulut’un kasabaya biraz da kendisi için döndüğünü düşündüğü için müthiş sevinçlidir…

Fakat Beyaz’ın bu mutluluğu çok uzun sürmez, çünkü aynı gece Tahir ağa tarafından tecavüze uğrar… Maalesef annesinin hayatı tehlikede olduğu için bunu kimseye söyleyemez. Artık ölümden başka bir çare yoktur Beyaz için… Ölüp bu utançtan kurtulmak ister, ama bunu başaramaz. Bulut savcı olarak olayı soruşturmaya geldiğinde çocukluk aşkı Beyaz’ı bu durumda bulur. Ona yardım etmek için elinden geleni yapar, ama Beyaz korktuğu için başına gelenleri ona anlatmaya çekinir.

Tahir ağanın oğlu kendisiyle evlenmek istediğinde buna elinden geldiğince karşı koyar Beyaz. Ama kimse onun fikrini sormadığı için, birkaç gün içinde düğün dernek kurulur.

Beyaz töre kurbanı bütün kızlar gibi suskun başına gelecek felaketi beklemeye başlar. Gerdek gecesi olanlar olur ve Beyaz’ın bakire olmadığı damat tarafından bütün konakta haykırılır. Artık bundan sonra töre işleyecek, aşiret ne karar verirse Beyaz’ın yazgısı o olacaktır…

Diğer tarafta Bulut, hem Beyaz’ın hem de töre adı altında işlenen akıl almaz cinayetlerin kurbanlarının kaderini değiştirmeye kararlıdır.
 

Reklamlar

Yorumlar»

No comments yet — be the first.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: